Dům plný technologií, které mají jediný úkol.

Zajistit vaši pohodu a zdraví.

Podívejte se, co všechno umí:

O které klíčové oblasti technologie v Cihlovce pečují?

Čerstvý vzduch

Kyslík je klíčový pro správné fungování těla i duše. V nevětrané místnosti však jeho hladina klesá velmi rychle – a s ní i mentální schopnosti člověka. A proto za nejdůležitější považujeme čerstvý vzduch.

Automatické větrání s rekuperací tepla

Abychom zajistili dostatek čerstvého vzduchu, nachází se v bytech zařízení, které se postará o jeho pravidelnou výměnu. Teplo z odvětrávaného vzduchu využíváme k ohřátí toho čerstvého a udržujeme tím stálou teplotu s minimální energetickou náročností.

Klidně si otevřete okno

Pasivní neznamená “bez oken”. Všechna okna v bytě si můžete otevřít – a pustit dovnitř třeba vůni jara. Stejně tak dobře však můžete větrat se zavřenými – a všechny jarní alergeny nechat zachytit filtrem.

Tepelná pohoda

Ani teplo, ani zima. Cihlovka sama udržuje tepelný komfort.

Pasivní standard zateplení

Pasivní domy splňují přísné požadavky na úniky tepla – unikat by nemělo téměř žádné. Kromě rekuperace a dokonale těsnících oken tak řešíme i zateplení pláště budovy.

Podlahové topení

Ve všech pobytových místnostech bytu najdete teplovodní podlahové topení. Teplo od podlahy stoupá vzhůru a příjemně hřeje.

Podlahové dochlazení

Všechny byty mají už ve standardu i ekologické dochlazení. V létě tak podlahou ochlazujeme byt.

Předokenní žaluzie

Když teplo nemůže bez dovolení ven, nemělo by ani dovnitř. Okna, která by se mohla přehřívat jsou již ve standardu opatřena venkovními žaluziemi. Ty nepropustí ani paprsek, pokud si to nebudete sami přát.

Dostatek světla

Přirozené denní světlo má vliv na naši náladu, na to, jak efektivně pracujeme, na naše zdraví i na náš spánkový rytmus.

Velká okna

Ve všech obytných místnostech jsou opravdu velká okna, která sahají až k podlaze. Díky tomu je uvnitř dostatek přirozeného denního světla pro práci i zábavu – a vaše oči nebudou tak unavené.

Kvalitní umělé osvětlení

Aby nenarušovalo spánkový rytmus, je umělé osvětlení potřeba navrhovat tak, aby se co nejvíce podobalo slunečnímu záření. Proto spolupracujeme s light designérem Hynkem Medřickým.

Úspora energií

Energie jsou významnou součástí nákladů na bydlení. Tak proč je nesnižovat na minimum?

Tepelné čerpadlo

Topení i dochlazení Cihlovky zajišťuje tepelné čerpadlo, které využívá energii ze země pomocí hlubinných vrtů. Díky tomu jsou účty za energie oproti běžnému vytápění výrazně nižší.

Fotovoltaika

Na střeše domu jsou instalovány speciální fotovoltaické panely. Vyrobená elektřina je pak využívána přímo v běžném provozu – společných prostor i bytů.

Šetřiče vody

Klimatická změna nás staví před nové výzvy a jedna z hlavních se týká vody. Abychom s ní neplýtvali, instalujeme do všech bytů perlátory a další zařízení, díky kterým ušetří domácnost až 50 % vody.

Chytrá domácnost Loxone

Nestarejte se o to co nemusíte, Cihlovka to udělá za vás.

Snadné ovládání

Váš byt je již ve standardu inteligentní, tzn. vše funguje automaticky. Má jednotné ovládání a všechna jeho chytrá zařízení spolupracují. Vy jen nastavíte požadovanou teplotu nebo větrání na centrálním ovladači – a dál už se o nic nestaráte.

Bezpečnost

Občas se může něco přihodit. Proto má každý byt senzory na monitoring nežádoucího pohybu i požáru. Navíc je možné jednoduše osadit o upozornění na únik vody.

Více o chytré domácnosti.

Už nic nehledejte a pojďte bydlet.
Do Cihlovky.

Pro více informací nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

    Architektonický koncept

    Objekt je směrem do náměstí navržen ve výrazném rastru jako reminiscence na skeletové industriální stavby. Do Pražské třídy je navržena stěna s výraznými prořezy jako vyvážení této kompozice v nárožní poloze. Jižní okraj a střešní rovina jsou navrženy jako prvky bez ukončení atikou či hranou, ale jako rozvolněná silueta skeletu mířícího do volného prostoru.

    Měřítko objektu je přizpůsobeno měřítku přilehlého prostoru Nového náměstí.
Druhou etapou je zachována urbanistická stopa areálu s komínem v jejím vizuálním těžišti umístěným v sadových úpravách.