Cihlovkáři

Jsme rodinná firma a naše kořeny sahají až do porevolučního roku 1990 kdy vznikla projekční kancelář. Postupem času jsme pro udržení kvality začali řešit i proces výstavby. NOHO vzniklo ve chvíli, kdy v rodině dorostla další generace. Od prosté stavařiny jsme se přirozeně posunuli i k řešení ekologie, udržitelnosti, k designu pro každodenní život.

Dnes domy navrhujeme, stavíme i prodáváme. Vyhledáváme zajímavá místa, jim na míru tvoříme dlouhodobě udržitelné projekty které následně, ke spokojenosti našich klientů, realizujeme. Jsme tak osobně přítomni celému procesu, od první návštěvy pozemku, až po předání klíčů.

V NOHO za vaše bydlení odpovídají především dva parťáci, táta a syn. Ten starší je projektant-stavař, který celý podnik kdysi založil. Rozumí stavařině a vyznává poctivou kvalitu a dobré řemeslo. Ten mladší usiluje o udržitelnost, ekologii a moderní přístupy. Komunikuje s architekty, pečuje o vaši spokojenost, setkává se s vámi a rozmazluje vás – tak aby měl váš nový domov vše, co má mít.

Záleží nám na tom, aby se vám v našich projektech dobře žilo a v dobrém jste na nás vzpomínali, abyste se v nich cítili skvěle nejen při nastěhování, ale i o dvacet let později.

Více o nás

Hodnoty Cihlovky

Pro lidi

Jsme lidé a stavíme pro lidi. Coby rodinná firma vnímáme vaši spokojenost jako otázku naší osobní cti a součást radosti z práce. Ke každému přistupujeme individuálně, máme pochopení pro vaše každodenní starosti a snažíme se vám vyjít vstříc, jak je jen v našich silách. Neméně důležité jsou pro nás i otázky etiky a morálky. Z výsledků naší práce chceme mít dobrý pocit nejen v den předání. Vybíráme proto smysluplné lokality s dlouhodobou hodnotou a snažíme se maximálně spolupracovat s místní komunitou. Tak aby byla výstavba přínosem pro celé okolí.

Pro přírodu

Životní prostředí pro nás není prázdný pojem, na udržitelnost a ekologickou stránku myslíme už během příprav. Naším heslem je precyklace – nejlepší je odpad a spotřeba, která ani nikdy nevznikne. Proto preferujeme rekonstrukce před sanacemi, stavíme pouze dobře zateplené nízkoenergetické a pasivní bydlení, do domů instalujeme technologie, které vám pomohou šetřit energie, finance i životní prostředí. Proto se pečlivě rozhodujeme nad materiály a postupy a vybíráme ty, které mají smysluplné základy v minulosti – a funkční potenciál i na následující desítky let. A nejde jen o stavbu samotnou – stromy jsou pro nás důležitější, než parkovací místa navíc.

Pro duši

Tvoříme místa pro příjemný život. Spolupracujeme s architekty a designéry, přemýšlíme nad tichem, světlem i stínem. Každodenní životní potřeby obyvatel jsou pro nás důležitější, než aktuální trendy, potěšení z všudypřítomné harmonie důležitější, než maximalizace zisku. Zároveň se nesnažíme znovu vymýšlet kolo a nahrazovat něco, co dlouhodobě skvěle funguje. Chceme aby po nás zůstala především architektonicky hodnotná a nadčasová stavba z kvalitních materiálů, na kterou budeme pyšní i za 30 let.

Žijeme udržitelně

Budovy představují 30 % veškeré spotřeby energie na celém světě. Pokud do součtů zahrneme i energie potřebné ke stavbě, jsou budovy zodpovědné dokonce za 39 % veškerých emisí. Snažíme se, aby Cihlovka k těmto číslům „přispěla" co nejméně.

Přírodní materiály

Preferujeme přírodní materiály, které se lépe recyklují a nezatěžují životní prostředí. Ve dvoře používáme například žulové kostky na místo asfaltu.

Precyklace a recyklace

Během výstavby se snažíme předcházet vzniku odpadu (precyklace). Vzniklý odpad třídíme a recyklujeme. Maximum materiálu z továrny znovu použijeme a obalový materiál, nevyhazujeme, ale dáváme ho lokálnímu eshopu, který obaly znovu použije.

Regionální původ

Preferujeme regionální výrobce, abychom podpořili lokální zaměstnanost a minimalizovali potřebnou dopravu. Například cihly dodává společnost Wienerberger se závodem v nedalekých Holicích.

Už nic nehledejte a pojďte bydlet.
Do Cihlovky.

Pro více informací nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.